Či sa nám to páči, alebo nie, svet napreduje, ale aj inovuje takmer vo všetkých oblastiach. Oblasť bývania sa mení tak isto. Tempo udávajú viac spotrebitelia (kupujúci). Dopytujú sa po bytoch, ktoré sú úplne odlišné ako byty, ktoré boli postavené za socializmu. Mladšie generácie spotrebiteľov sú nadšené a pochvaľujú si bývanie v týchto bytoch. Zatiaľ čo väčšina staršej generácie, dáva prednosť  bytom postavených pred rokom 1989. Môžeme sa dohadovať do nekonečna, ktorá možnosť je správna. My Vás radšej v nasledujúcich odsekoch prevedieme moderným bývaním v dvoj izbovom byte.

 

vrable-byt sidlisko žitava

Výstvavba bytového domu vo Vrábľoch

 

Výber bývania je aj o zodpovedaní otázok záujemcu, realitnou kanceláriou a predajcom. Nasledujú pocity, často aj predstavivosť záujemcu. Budem vedieť uvariť svoje najlepšie jedlo práve v tejto kuchyni? Chcem tu mať vaňu, alebo sprový kút? Je francúzske okno v kuchyni?  Výška mesačnej splátky úveru + mesačné náklady = moje nové bývanie. Nech sú otázky a odpovede akékoľvek, je ich vždy dobré zodpovedať v pokoji, pri dobrej káve alebo čaji.

Jedna z vizualizácií bytového domu SO 103. Pohľad je k vchodom a k mestskému parku. Farba fasády aj balkónov je citlivo zvolená, aby zvýraznila balkóny, ako dominantu bytového domu. Parkovacie miesta budú rozmiestnené pozdĺž novej komunikácií.  Prinášame na realitný trh odskúšane bývanie. Nižšie mesačné náklady na prevádzku, žiadne schody navyše, uzatvorené poschodia, zakryté balkóny.

 

1 izbbový byt Vráble

Návrh bytového domu vo Vrábľoch

 

Je známe, že súkromie v bytových domoch je viac o kompromisoch. Preto projektanti navrhli schodisko mimo vstupov do bytov.  Vstupná chodba je uzamkýnateľná. Výťah nenarúša okolie, žiadnym pracovným hlukom. Mamičky s kočíkom, či starší ľudia na vozíku vedia sa bez obmedzení pohybovať od hlavného vchodu bytového domu po svoj vchod do bytu. Súčasťou bytu sú plastové okná s izolačným trojsklom, hladké omietky bez maľoviek, cementové potery bez povrchových úprav, t.j. obkladov, dlažieb, parkiet. Byt neobsahuje interiérové dvere a zárubne (okrem vchodových do bytu), vybavenie sanity (zariadenie a batérie), kuchynskú linku a spotrebiče. Moderný dvoj izbový byt je rozdelený na dve časti: denná časť, nočná časť. Kuchyňa je prepojená s obývačkou. Balkón je situovaný z kuchynskej časti. Sporák v kuchyni bude napojený na elektrickú sieť, nakoľko plyn nebude zavedený. Príprava bude na kuchynskú batériu, umývačku riadu, digestor a elektrický sporák.

 

Ilustračné foto – vchod na poschodie

 

Vstup do dennej časti  bytu bude cez 120 cm široký vstup. Mesačné náklady predstavujú pre troj člennú rodinu 80,-€ (vykurovanie, voda, bez fondu opráv), 15,-€ (spotreba elektriky), ceny sa môžu líšiť od skutočnej spotreby. V obývacej časti bude pred príprava na internetové a TV pripojenie. Nočná časť je oddelená, od dennej časti kúpeľňou a chodbou. Priestor pôsobí priestranne. Vykurovanie bytového domu je napojené na centrálnu kotolňu mesta. Byt má samostatné merače studenej, teplej úžitkovej vody a vykurovania. Radiator bude v každej miestnosti, okrem WC. a chodby. Samostatná kúpelňa a WC. V kúpelni bude príprava na vaňu, umývadlo a práčku. Rebrikový radiator bude zavedený. Merače vody a tepla budú umiestnené pri hlavných rozvodoch na WC, taktiež príprava na umyvadlo (teplá aj studená voda) bude samozrejmosťou. Súčasťou bytu je sklad (2m2). Aktuálne informácie o konkrétnych bytoch, obsadenosti stavby nájdete: TU

Fotogaléria byt po dokončení:

Ilustračné foto

Ilustračné foto – kuchyňa

 

Ilustračné foto - obývačka

Ilustračné foto – obývačka

 

Ilustračné foto - spálňa

Ilustračné foto – spálňa

 

Ilustračné foto - kúpelňa

Ilustračné foto – kúpelňa

 

Ilustračná foto - WC

Ilustračná foto – WC

 

Pôdorys bytu - informačný

Pôdorys bytu – informačný

 

Fotogaléria bytu pred dokončením:

Ilustračné foto -vstup do bytu

Ilustračné foto – vstup do bytu

 

Ilustračné foto - kychyňa s obývačkou

Ilustračné foto – kychyňa s obývačkou

 

Ilustračné foto - spálňa

Ilustračné foto – spálňa

 

Súvisiace články

Ceny nehnuteľností: Vráble Jar/2023

RD KROVINY 2022 – fotoblog

Rok 2020 v realitách