Žitava II SO 106 2022

Ďalší bytový dom z projektu vo Žitava II je tu. Obľubené bývanie v meste Vráble pri parku Žitava. S výstavbou sa začína zima 2021. Rozloženie bytov sme ponechali rovnako ako v SO 105 a taktiež bude obsahovať 39 bytových jednotiek. Budúci majitelia majú možnosť si vybrať z rôznych možností bývania. Pôjde o trinásť trojizbových, šestnásť dvojizbových a desať jednoizbových bytov.

Bytový dom bude pokračovať v poskytovaní komfortného bývania v novobudovanej časti sídliska Žitava. Obytný súbor Žitava II sa nachádza v západnej časti mesta, susedí s južnou časťou sídliska Žitava. Orientácia bytového domu na svetové strany je zvolená tak, aby čo najviac denných plôch bolo presvetlených. Denne priestory sú otvorené, prepojené so vstupom na balkón alebo terasu. Nočný priestor je oddelený chodbou.(okrem jednoizbových bytov). Všetky byty majú balkóny, terasy alebo lóggie, okrem dvoch prízemných jednoizbových. Konštrukcia a použitie materiálov bolo navrhnuté aby spĺňali kvalitné normy na bývanie. Stavba bude stáť na pilótach, murovaná z tradičných tehlových materiálov. Vykurovanie zabezpečí mestká centrálna kotolňa. Čím sa znižujú aj náklady na bývanie. Mesačné náklady na bývanie sú približne o 15 až 30% nižšie ako v pôvodných panelákoch. 

Bytový dom obsahuje byty o výmere od 34 m2 do 92 m2. Prvé nadzemné podlažie je naprojektované pre jednoizbové a trojizbové byty, skladové priestory, technické priestory. Druhé, tretie a štvrté podlažia budú obsahovať, jednoizbové, dvojizbové a jeden trojizbový byt. Piate nadzemné podlažie budú obsahovať menši dvojizbový byt, väčší dvojizbový byt, trojizbový byt. Šieste nadzemné podlažie ponúka rozmerovo rozsiahlejšie trojizbové byty, dva z nich sú z terasou ktorá ponúka jedinečný výhľad na mesto a krajinu. Siedme podlažie bude ponúkať dva výnimočné byty, ktoré budú tvoriť dominantu celého bytového domu. Jeden menežérsky s veľkorysím denným pristorom a druhý menší s veľkou terasou, oba budú mať zýšené stropy. Ponuka je projektovaná tak aby poskytla záujemcom o bývanie vo Vrábľoch čo najväčší výber. Samozrejmosťou sú dva trojizbové byty s terasami na prízemí, ktoré  môžu byť vhodné aj pre ľudí s pohybovými ťažkostami.

Byty ponúkame ako holobyty, preto aby si ich budúci majitelia dokončili presne podľa svojich vlastných predstáv. Súčasťou budú plastové okná s izolačným trojskom, interiérové omietky, betónové podlahové potery bez povrchových úprav, t.j. obkladov, dlažieb, interiér domu vymaľovaný penetračným náterom, rozvody tepla (teplovodné radiatory), elektrické rozvody (zásuvky a vypínače, bez svietidiel), rozvody vody, odpadu. Ponuka neobsahuje interiérové dvere a zárubne (okrem vchodových do domu), vybavenie sanity (zariadenie a batérie), kuchynskú linku a spotrebiče, napojenie na odberné miesto do elektrickej sieti. Samozrejmosťou bude ponúknutie zvýhodnených materiálov k dokončeniu a taktiež návrh kúpeľní a WC v prípade jeho zakúpenia. V dennej časti bude zavedená optická prípojka na vysoko rýchlostný internet a taktiež rozvody TV od spoločnosti BitComp. K bytom je projektované parkovacie státie na verejnom priestranstve v okolí bytového domu.

Začiatok výstavby počítame na v priebehu zimy 2021. Kolaudácia bytového domu SO 106 je naplánovaná na prelome rokov rokov 2022/23, presnejší termín upresníme v priebehu výstavby. Odovzdávanie bude zhruba dva mesiace po kolaudácií.

Výstavba ďalšie bytových domov je naplánovaná predbežne 2022/23 V Obytnom súbore Žitava II postupne postavíme ďalšie štyri bytové domy s bytmi na predaj do osobného vlastníctva.

*** Vizualizácie majú ilustračný charakter a nemusia v plnom rozsahu zodpovedať skutočnosti.

Predaj/financovanie

Byty budeme predávať do osobného vlastníctva a ich financovanie je možné:

  • z vlastných zdrojov klienta
  • z úverových zdrojov
  • kombináciou

Záujemcov oboznámime s jednotlivými bytmi, ich technickými parametrami, odprezentujeme aktuálne ponuky, odprezentujeme dokončený vzorový byt. Pripravíme zmluvu o budúcej zmluve. Po jej podpise sa platí prvá časť kúpnej ceny (desať percent z celkovej kúpnej sumy).V prípade odstúpenia od zmluvy sa prvá platba nevracia. Pri zápise rozostavaných bytov na list vlastníctva, bude potrebné zaplatiť dvadsať percent z celkovej kúpnej sumy. Zvyšné prostriedky sa budú uhrádzať po podpisaní kúpno predajnej zmluvy. 

V prípade kúpy bytu na úver, zabezpečíme hypotekárne poradenstvo na mieru. Ak predávate rodinný dom, alebo inú nehnuteľnosť a chcete kúpiť byt v projekte, neváhajte nás kontaktovať, zabezpečíme jej predaj.

Technické informácie:

Nosný systém: Stenový obojsmerný nosný systém z keramických pálených tvaroviek Porotherm 30, v kombinácii so železobetónovými prvkami (stĺpmi)

Steny : Obvodové a nosné steny z tehál Porotherm 30 hr.300mm, priečky medzi bytmi z akustických tvaroviek Porotherm Akustic 30 a 25 hr.300mm a 250mm, priečky vrámci bytov z keramických priečkoviek Porotherm  11,5 hr.115mm

Stropy: Železobetónové monolitické stropné dosky hr.200mm a 220 mm

Schodisko: Železobetónové monolitické s keramickou protišmykovou dlažbou

Plochá strecha: Nosná železobetónová monolitická stropná doska hr.200mm a 220 mm, konštrukcia plochej strechy z časti ako nepochôdzna jednoplášťová plochá strecha a z časti ako pochôdzna plochá strecha. Hrúbka vrstvy tepelnej izolácie (minerálna vlna) 300 až 400mm.

Terasy: Plochá jenoplášťová pochôdzna strecha s nášľapnou vrstvou z betónovej (ťažkej keramickej) dlažby na terčíkoch

Balkóny/loggie: Železobetónová konzola s keramickou protišmykovou dlažbou

Vonkajšie fasády: Kontaktný zateplovací systém s minerálnou vlnou hr. 150mm a štruktúrovanou omietkou (rozotieraná)

Vnútorné povrchy stien: Vápennocementové omietky

Vnútorné podlahy: Ťažké plávajúce podlahy – betónová mazanina na kročajovej izolácie z minerálenj vlny, nášľapná vrstva podľa typu miestnosti,

Kúpeľňa a WC: príprava pre zariaďovacie prvky (voda+kanalizácia)

Okná: Plastové okná a balkónové dvere zo šesťkomorového plastového profilu vyplnené  trojsklom

Dvere: Vstupné dvere protipožiarne – bezpečnostné v oceľovej zárubni

Kúrenie a príprava teplej vody: Teplo z výmeníkovej stanice tepla, radiátory, v kúpeľniach nástenné rebríkové telesá – mestká kotolňa

Odvetranie: Prirodzené odvetranie oknami , v kúpeľniach a WC nástenné ventilátory

Elektrické slaboprúdové zariadenia: Centrálna rozvodnica , vnútrobytový rozvod slaboprúdového signálu do miest určených projektom

Elektrické zariadenia: Bytová rozvodnica, elektrické rozvody samostatne pre sporák, umývačku riadu a práčku, zásuvky, vývody na inštaláciu osvetlenia

Kuchyňa: Rozvod pre elektrický sporák, digestor, samostatná zásuvka pre chladničku, drez a umývačku riadu – prívod studenej a teplej vody, kanalizácia

Vonkajšie spevnené plochy: Chodníky a parkovacie miesta – betónová zámková dlažba

Ostatné vybavenie: Elektrický vrátnik, poštová schránka

Poloha: Nitrianský kraj, okr. Nitra, Vráble

Druh: Bytový dom

Typ: novostavba

Stav: Začiatok výstavby zima/2021

Názov stavby: Bytový dom Žitava II SO 106 2022

Miesto stavby: Vráble sídlisko Žitava

Výťah: 2x

Vchod: 2x

Nadzemné podlažia: 7

Rok kolaudácie: 2022/23

Konštrukcia: Murované, z tehál

Investor: ViOn-INVEST s.r.o.

Výhradný predajca: ByDoS Reality Vráble – ByDoS, spol. s.r.o.

Aktuálne informácie z výstavby odkaz:

Žitava II Vráble SO 106 2022 – Fotoblog

Ukážky bytov

Vzorový byt odkaz na blog: TU

Vzorový byt video: TU

*Fotografie a videá sú ilustračné, sú vyhotovené z predchádzajúcich stavieb SO 103 a SO 104


Pôdorysy

Pre zväčšenie pôdorysu kliknite na obrázok

Zitava SO 106 podorys 1
Podlažie 1
Zitava SO 106 podorys 2
Podlažie 2
Zitava SO 106 podorys 3
Podlažie 3
Zitava SO 106 podorys 4
Podlažie 4
Zitava SO 106 podorys 5
Podlažie 5
Zitava SO 106 podorys 6
Podlažie 6
Zitava SO 106 podorys 7
Podlažie 7