Mestský barokový palác

Mesto Banská Štiavnica patrí medzi významné turistické mestá na Slovensku. Turistický ruch je čoraz populárnejší medzi ľuďmi. Zahraničný turisti taktiež začali objavovať krásy mesta. Historické centrum je mimoriadne obľúbené.

Banská Štiavnica s okolím bola v roku 1993 zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Má za sebou bohatú históriu. Preslávila sa najmä ťažbou kovov, samosprávou a tak isto aj akademickou tradíciou.

Banská Štiavnica nie je len mestom pre zamilovaných, ale má obrovský podnikateľský potenciál. Turistický ruch prekvitá takmer celý rok. Už dnes nájdeme v Štiavnici významné reštaurácie, kaviarne, ubytovacie zariadenia, múzeá, pivovar. Aby sa jednotlivé podniky odlíšili od svojej konkurencie, lákajú svojich zákazníkov na svoje špecifické služby, či produkty. Mesto sa snaží držať krok a organizuje pravidelne kultúrne podujatia pre obyvateľov ale aj turistov. Týmto stúpa dopyt po víkendových nehnuteľnostiach.

Miestny developeri rekonštruujú pôvodné budovy a následne ich predávajú po častiach. Rekreačné chaty v okolí majú tiež svoju významnú úlohu. Tajchy, turistické chodníky v horách, cyklotrasy lákajú na oddych a vždy na skok na nákup, obed či večeru do Banskej Štiavnice. Banská Štiavnica si postupne získava čoraz viac obľúbencov z celého Slovenska, tak isto aj zo zahraničia. Niektorí dokonca vymieňajú svoje bydliská, aby tu mohli žiť, alebo podnikať. Doprava do mesta je možná z niekoľkých smerov.
•Levice, Bátovce, Štiavnické Bane
•Hontianské Nemce, smer Prenčov
•R1 výjazd Žarnovica, smer Hodruša – Hámre
•R1 Výjazd Bzenica , smer Vyhne
•R1 Výjazd Hliník nad Hronom, smer Sklené Teplice
•R1 Výjazd Hronská Breznica, smer Banská Belá Parkovanie: v meste je niekoľko zberných parkovísk
•Nový zámok
•Akademická ulica
•Mládežnícka ulica
Centrum mesta má obmedzené parkovacie kapacity.

Objekt sa nachádza v historickom jadre mesta. História siaha do 15. storočia, kedy na parcele stálo niekoľko stredovekých gotických objektov, ktoré boli v ranno-renesačnej etape začiatkom 16. storočia zastavané do jedného objektu. Dom palácového typu vznikol po prestavbe v polovici 18. storočia a patril rodine Gerambovcov, ktorá sa prisťahovala s Holandska. V súčasnosti je Gerambovský palác jednou z najvýznamnejších a najstarších budov v meste a je národnou kultúrnou pamiatkou. V interiéri sú zachované cenné historické detaily ako rozsiahle nástenné maľby z 18. a 19. storočia, kamenné portály z obdobia neskorej gotiky a renesancie ako aj veľká zaklenutá pivnica. V nepreskúmanej časti pivnice sa nachádzajú dve banské diela z obdobia ťažobného rozkvetu mesta.

Byty v Podstreší tvoria samostatný projekt jednoizbových bytov. Bude ich trinásť, poskytnú komfort, výhľady, súkromie. Ideálne pre víkendové bývanie, tak isto na podnikanie v oblasti ubytovacích služieb.

Klient si kupuje lukratívne bývanie so vstupom na námestie s fontánou, kde bude reštaurácia, fontána. Priestory budú kompletne z rekonštruované, budú pôsobiť historicky zároveň honosne.

Byty sa budú predávať dokončené. Podlahy, dvere, kúpeľňa s WC. Každý byt bude mať samostatné kúrenie /elektrické/ ohrev vody/elektrické/.


Aktuálne informácie sa dočítate v našom článku Mestský barokový palác, Banská Štiavnica