Ak radi zútulňujete svoje príbytky podľa najnovších trendov alebo ich aspoň radi sledujete tento článok je práve pre Vás. Témou číslo jedna v týchto týždňoch v oblasti bývania sú aktuálne trendy v zariaďovaní interiéru. Tak ak chcete svoje bývanie zmeniť na štýlové miesto kde sa budete cítiť útulne určite nevynechajte nasledujúce riadky.

     Názory na trendy v roku 2020 sú rôzne tak sme Vám niektoré vybrali a dúfame, že sa nimi inšpirujete.

Modrá na rok 2020

     Práve modrá farba bola vybraná ako farba tohto roku pod názvom Classic Blue a to nielen v oblasti módneho a skrášľovacieho priemyslu ale aj v bývaní. Táto farba určite očarí aj Vás nakoľko svojou výraznosťou no zároveň decentnosťou je neprehliadnuteľnou ozdobou interiéru.  

     Tento trend zároveň v sebe skrýva svoje čaro, nakoľko modrá je farbou pokoja, vernosti, dôvery, lásky, oddanosti a flegmatického temperamentu. Ak sa Vám žiada Tak neváhajte a zapojte do svojej spálne, obývačky alebo kdekoľvek túto honosnú farbu. Už  len malý kúsok v podobe doplnkov upúta pozornosť a spríjemní celú miestnosť, tak neváhajte a skúste začať od maličkostí ako sú napríklad návlečky a podobne. Nemusíte sa báť ani kombinácií v rôznych štýloch bývania. Práve naopak modrá farba veľmi pekne hrá s jemnými farbami, s retro štýlom, s moderným a všeobecne s každým štýlom, a v neposlednom rade je neskutočná kombinácia dreva a práve tejto farby.

Jemnosť a prírodné materiály

     Ak ste ale stále zástancom neutrálnych farieb, tak budete určite držať trend tohto roku. Neutrálne doplnky, nábytok a steny v jemných farbách, ako sú všetky odtiene béžovej a sivej a taktiež jemné pastelové farby. Kombinácie je veľmi jednoduchá a pôsobí čistými líniami. Ani zháňanie takýchto odtieňov nebude žiadny problém, keďže je ich všade plno a sú ľahko dostupné. Nakombinovanie je veľmi jednoduché s prírodnými materiálmi ako napríklad vlna, ratan, kameň sisal, hlina, konopné, kokosové alebo jutové výrobky a podobne.

     Veľmi populárne sa stáva aranžovanie so sušenými kvetmi, rôzne druhy usušených tráv, makovice, bodliaky a iné rastlinky. Čím ďalej tým viac sa dáva do popredia aj recyklovanie nepoužívaných vecí, nábytku, textílie, tak sa môžete skúsiť pohrať aj s touto myšlienkou a pokúsiť sa niečo vytvoriť z nepoužívaných vecí a tak zároveň aj šetriť prírodu a byť in a originálny. Doplniť celkový interiér je jednoduché aj samotnými bytovými kvetmi, ktoré najlepšie oživia a spríjemnia interiér.

Akékoľvek vzory

     Vo väčšine príbytkov prevláda skôr minimalizmus, jemné farby a takmer žiadne vzory. Tento rok však na scénu nastupujú rôzne vzory, textílie a aj keď sa stále nájdu príbytky, v ktorých možno vidieť tapety stále je ich málo. Tohto roku prídu na scénu aj tapety s rôznymi vzormi kombinované s bledými podlahami alebo bledými kobercami.Takže v prípade, že sa nebojíte zmeny môžete skúsiť začať kombinovať rôzne tvary dokopy.  

Ďalšie trendy inšpirácie

     Farby, ktoré možno málokto zvolí no napriek tomu sú veľmi in sú ružová, fialová alebo lilavá. Ak sa bojíte takýchto farebných kombinácií tak môžete skúsiť nestarnúcu sivú farbu, ktorá je stále v kurze a nič s ňou nikdy nepokazíte. Veľmi výrazným a nie každému podľa gusta novým kúskom v bývaní sú výrazne a mohutné čelá postelí, ktoré sú už samé o sebe šperkom a dekoráciou spálne. A na záver pre najodvážnejších, dizajnéri predstavili horúcu novinku a to štýl kde neplatia pravidlá, takže niečo podobné ako vzory, ibaže máte možnosť kombinácií rôznych farieb, tvarov a štýlov.

     Toto boli v skratke priblížené najväčšie trendy roku 2020, čo sa týka interiéru, tak ak sa nebojíte zmeny a radi experimentujete hurá do realizácie.

Veríme, že Vám to pomohlo alebo sme Vás inšpirovala k zmene vo Vašom príbytku a budeme radi ak sa snami podelíte o Vaše krásne a útulné bývania. Budeme radi za každú fotku prípadne stručnú charakteristiku ako sa vy riadite trendmi.

Fotografie sú použité zo zdroju: https://pixabay.com/

Súvisiace články

Darčeky nielen na Vianoce

Štýly bývania II

Obnoviteľné zdroje energie