Je tu ďalší článok v sekcií  „Pekné nehnuteľnosti“. Cieľom článkov na danú tému je inšpirovanie v oblasti bývania, ale aj ukázať ako bývajú druhí. Taktiež pripraviť oddychové čítanie  a možno načerpanie novej inšpirácie, ktoré by sme mohli preniesť do svojich domovov. Veľmi nás teší, keď vidíme rôzne variácie domácností v našom okolí.

Pre nás je nasledovný byt starý známy, nakoľko pochádza z projektu ŽITAVA II. Nachádza sa v piatom postavenom bytovom dome. Celkovo na Sídlisku Žitava vo Vrábľoch bude postavených desať bytových domov. Boli sme pri jeho výstavbe, odovzdávaní a taktiež sme nazreli k nemu  po jeho dokončení. 

Kúpa bytu v novom bytovom dome má svoje úskalia. Prvé je čakanie, na dokončenie výstavby bytového domu. Druhé ak príde kúpa neskoro, nie sú možné  tzv. klientske zmeny. Tretie, na nových majiteľov čaká práca pri dokončení bývania. Tak ako má svoje úskalia má aj svoje výhody. Najväčšia výhoda je kúpa novej nehnuteľnosti, menšie mesačné náklady na prevádzku, dokončenie podľa vlastných predstáv, otvorený denný priestor, tehlové jadrá, parkovanie. 

Majitelia sa rozhodli pre kúpu novostavby bytu práve kvôli možnosti dokončenia podľa svojich predstáv. Po podpísaní všetkých podkladov prišlo čakanie na kľúče. Čas využili na inšpiráciu a hľadanie nápadov ku dokončeniu bytu.

Trojizbový byt očarí už na prvý pohľad svojou exkluzivitou a originalitou. Úžitková plocha je sedemdesiatsedem metrov štvorcových, bez balkónov a loggií. V tomto prípade mu prislúchajú až tri balkóny z každej miestnosti. Súčasťou je samozrejme sklad na prízemí.

Vstup do bytu

Po zaklopaní na dvere nás vítala milá rodinka s veľkým úsmevom na tvári. Pri vstupe sme boli očarení  prijemnou atmosférou a leskom. Chodba je priestranná, rozdeľuje byt na dennú a nočnú časť. Celkový dojem so vstupu umocňujú vkusne zvolené doplnky. 

Obývačka s kuchyňou 

Z chodby je širší vstup do dennej časti. Je to hlavné miesto kde sa stretáva rodina. Prepojenie obývačky s kuchyňou sa už stalo súčasťou každej novostavby a inak to nie je ani v tomto byte. Zvolený typ lesklej dlažby s nádychom modrej, hnedej a bielej dodáva bytu prepychový charakter. Biela kuchyňa so snehovo bielou pracovnou doskou a množstvom úložného priestoru celý priestor nerušene oddeľuje od obývacej časti. Kuchyňa je navrhnutá v tvare „U“ s priestorom na stolovanie a barovými stoličkami. Obývačke šéfuje rozkladací kožený gauč nad ktorým dominuje úžasný obraz. Namaľovala ho talentovaná majiteľka. Obývacia stena je dokonalo nakombinovaná do priestoru a pred ňou sa vyníma mramorový stolík. Vstup na balkón je z kuchynskej časti. Je tu terasová zostava pre štyroch ľudí. Celý priestor je situovaný na južnú stranu.

Nočná časť

Skladá sa z dvoch izieb spálni a detskej izby. Sú nepriechodné a majú vstup z chodby, sú situované na sever. Hlavnou dominantou spálni je veľký západný balkón s troma otváracími francúzskymi dverami. Interiér spálni je zariadený minimalisticky. Veľká manželská posteľ s nočnými stolíkmi na oboch stranách a veľká vstavaná skriňa na oblečenie. 

Detská izba je kráľovstvo pre malú princeznú. Je zariadená tak aby čo najviac priestoru mohlo slúžiť na detské hry. Taktiež je tu vstup na menší balkón. 

Kúpeľňa a samostatné WC

Na konci chodby sú dvere do kúpeľne. Je riešená veľmi racionálne, vošiel sa sem veľký sprchový kút, priestranná skrinka s umývadlom, pračka a stále nepôsobí stiesnene. Kúpeľňa získala súčasný charakter svojím lesklým obkladom kombinovaný v bledej a tmavej farbe.

Samostatné WC je hneď pri vchode. Je dokončené v rovnakej farebnej variácii ako kúpeľňa.

Sklad

K bytu patrí sklad na prízemí, ktorý má 2,22 m2. Slúži na uskladnenie bežných vecí. Nie je pripojený na elektrickú energiu, a svetlo svieti na chodbe v spoločných priestoroch.

Pripojenia

Vykurovanie je napojené na mestskú kotolňu. Do bytu sú zavedené siete: optický internet, tak isto rozvody televízie (ich aktuálnu ponuku a predaj tak isto zabezpečuje  firma Bitcomp).

Náklady

Náklady na byt štvorčlennej domácnosti sú približne 140€ mesačne (pri bežnej spotrebe- nájom, elektrická energia, TV/Net)

Ďakujeme majiteľom, za možnosť uverejniť ich byt v našej rubrike “Pekné nehnuteľnosti v okolí”. Dúfame, že sa Vám byt páčil rovnako ako nám a čoskoro sa stretneme pri ďalšej peknej nehnuteľnosti. 

Video z holo-bytu si môžete pozrieť tu:

Video z dokončeného bytu si môžete pozrieť tu:

P.S: Ak by ste mali tip na peknú nehnuteľnosť v okolí kontaktujte nás: marketing@bydos.firm.sk

Súvisiace články