Ako ste si už mohli všimnúť, články o pekných nehnuteľnostiach sa na našom blogu už stali pravidlom. Tento mesiac sme pripravili pre všetkých náš exkluzívny byt, ktorý musí zaujať každého milovníka moderného bývania no zároveň tak útulného, že máte chuť sa tam nasťahovať alebo aspoň si podobný interiér vytvoriť doma. Nižšie vám priblížime tento jedinečný byt, z ktorého sála energia, útulnosť a skvelá energia. 

Majitelia začali hľadať svoju novú nehnuteľnosť v roku 2017. Pri rozhodovaní o kúpe nového bytu na realitnom trhu nebolo veľa možností. Po zvážení všetkých ponúk sa rozhodli práve pre byt v novostavbe. Po takmer roku čakania, dostali kľúče od svojho nového bytu a začali s dokončovaním, podľa svojich predstáv. Čakala ich úloha vložiť do holo bytu dušu a vytvoriť domov, ktorý im bude slúžiť čo najdlhšie a bude poskytovať nové zázemie pre celú rodinu. 

Byt už v stave holo bytu ukazoval svoje nosné prvky: svetlosť, priestrannosť, dispozičné riešenie, jasne oddelený denný a nočný priestor. Preto si majitelia pri dokončovaní museli dávať pozor, aby tieto prvky nevymizli. Hlavné slovo mala pri dokončovacích prácach mala pani domáca. Stavila na jemnosť v kombinácií s ostrými hranami. 

Byt sa nachádza vo Vrábľoch v novo budovanom sídlisku. Bytový dom bol skolaudovaný v roku 2018, nachádzajú sa v ňom rozmerom štandardné byty prevažne pre mladé rodiny, ale aj byty pre vekom skúsensejších. Dve podlažia patria exkluzívnym bytom. Na sídlisku postupne vyrastie desať bytových domov. Päť z nich už stojí, tri sú určené na rezidenčne bývanie, dva patria mestu Vráble, zvyšných päť je vyhradených pre rezidenčné bývanie a komerčný predaj.

Pri vstupe do bytu nás očarila veľkolepo presveltená predsieň. Vítajú nás majitelia, dostávame papuče a nedalo sa nevšimnúť veľké francúzske okná na terasu. Sme v jednom z najkrajších bytov v našom okolí. Denná časť je prepojená s kuchyňou, dve nočné miestnosti, šatník, samostatné WC, kúpeľňa s WC, terasa a dva balkóny. To všetko na piatom poschodí s priamym výhľadom na mestský park. “Vitajte” 

Predsieň

Je miesto, kde sa vítajú návštevy, odkladajú topánky, kabáty a vstupuje sa do domácnosti. Predsieň je priestranná, kombinovaná je tak ako aj väčšina bytu do neutrálnych zemitých farieb, pôsobí príjemným dojmom. Hneď pri vstupe ohromia veľké francúzske okná so vstupom na terasu, ale aj do šatníka a samostatného WC pre návštevy.

Obývačka s kuchyňou

Z predsiene po pravej strane prechádzame priamo do dennej časti spojenou s kuchyňou. Sme v hlavnej časti bytu, kde sa stretáva celá rodina. Kuchyňa je v tvare „U“ v jemnej krémovej farbe s drevenou pracovnou doskou a zástenou.  Nachádza sa tu všetko, čo šikovná gazdinka ocení pri tvorení dobrôt pre jej hladošov. Pôsobí jednotne, neruší, práve naopak dotvára, ale aj dominuje celej časti. 

Jedálenská časť je hneď oproti kuchyni s výhľadom na park. Obývačku majitelia ladili do sivej farby s drevenými doplnkami a výrazným kreslom, ktoré je šperkom obývačky. Stena v obývačke je jemnej farby presne ako v predsieni, pomyselne prepája celý priestor ako celok. Balkón je pozdĺž celého denného priestoru vstupuje sa naň cez obe francúzske okná. Denná časť je situovaná na juh.

Spálňa

Medzi kuchynskou a obývacou časťou je chodba, z ktorej sa vchádza do spálne, detskej izby a kúpeľne. Spálňa je menšia no úplne postačujúca. Do spálne sa vošla manželská posteľ, nočné stolíky a dokonca veľká šatníková skriňa. Dominuje tu kombinácia hnedo – medenej farby, že vraj je to ideálna farba do nočných častí domácností, dokazujú túto skutočnosť aj zistenia interiérových dizajnérov a psychológov. Hnedá farba pôsobí ukludňujúco, nerušivo a pozitívne ovplyvňuje spánok. Spálňa je situovaná na sever. 

Detská izba

Detská izba je prispôsobená pre dve detičky. Je prakticky zariadená a je väčšej rozlohy s vlastným balkónom. Bez problémov sa sem vošla šatníková skriňa, stôl a zároveň tu stále zostáva veľký priestor na hranie. Francúzke okno slúži, ako vstup na balkón a zároveň prepúšťa viac svetla do celého priestoru. Opticky zväčšuje izbu, ktorá je aj napriek tomu veľká.

Kúpeľňa

Čo by to bol za exkluzívny byt bez veľkej kúpeľni. Jej priestrannosť značí už samotný fakt, že je v nej naozaj všetko. Vaňa, sprchový kút, samostatné umývadlo, toaleta a pračka. Je priestranná, v tónoch dreva, kombinovaná s bledým obkladom. Na svoje si prídu, tí, čo uprednostňujú dlhý kúpeľ, ale aj tí, ktorí práve naopak uprednostnia rýchlu sprchu. 

Terasa a balkóny

Ako sme už spomínali na terasu sa dostaneme priamo z predsiene. Na terase je priestor na príjemné rodinné posedenie s priamym výhľadom na mestský park pri Žitave. Má úctyhodných 19 m2. Nie je prekrytá no je prepojená s hlavným balkónom(13 m2), ktorý je pozdĺž dennej časti. Balkón z detskej izby je situovaný na sever, pôsobí ako vysunutá loggia. Oba balkóny sú prekryte. Dodávajú bytu vyšší komfort najmä v teplejších mesiacoch. 

Majitelia pri zariaďovaní bytu hľadali inšpiráciu v katalógoch, na sociálnych sieťach a v magazínoch o bývaní. Riadili sa vlastným úsudkom a vkusom, zmyslom, ktorého bolo vytvoriť príjemné bývanie pre celú rodinu. Pri jeho dokončovaní sa im podarilo zachovať priestrannosť, jednoduchosť a samozrejme praktickosť. Majitelia si nevedia vynachváliť výhľady na park, šum lístia a ticho od áut. Pri otázke: „na, čo by sme si mali dať pozor pri dokončovaní“ nám jednoznačne odpovedali, na výber majstrov. Taktiež  nerobiť práce, vyberať nábytok a zariadenie bez premyslenia. Možno dokončiť byt o pár dní neskôr, a tak, aby sme neľutovali, že sme, predsa len mali zabehnúť do obchodu o ulicu vedľa.

Ďakujeme majiteľom, za možnosť uverejniť ich byt v našej rubrike “Pekné nehnuteľnosti v okolí”. Dúfame, že sa Vám byt páčil rovnako, ako nám a čoskoro sa stretneme pri ďalšej peknej nehnuteľnosti. 

Celé video z nehnuteľnosti si môžete pozrieť tu:

P.S: Ak by ste mali tip na peknú nehnuteľnosť v okolí kontaktujte nás: marketing@bydos.firm.sk

Súvisiace články