Na začiatku sme vyberali najvhodnejší byt pre mladý pár. Konkurencia vo výbere bytov vo Vrábľoch nie je veľká. Preto možnosti kúpy bytu u nás vo Vrábľoch je takáto: Kúpa staršieho bytu, kúpa staršieho prerobeného bytu, alebo novostavba v podobe holobytu. Ak si spočítame náklady na obstaranie bytu, rekonštrukciu a zariadenie bytu, Víťaz je jednoznačný. Kúpa staršieho bytu a prerobenie podľa vlastných požiadaviek. Ak obstarávacia cena je hodnotiaci faktor. Novostavba vychádza najdrahšie na obstaranie. Ale, má svoje výhody. Nový byt, nové technológie použité pri výstavbe, tehlová stavba..

Jeden z  faktorov ktorý je pre novostavbu  plus, sú mesačné náklady. V priemere o 1\3 nižšie v porovnaní staršieho bytu. Aj preto, vyhovel mladému páru, 3 izbový byt vo Vrábľoch v novostavbe na sídlisku Žitava.

Pri prvom otvorení vchodových dverí do bytu sme videli:

Vstupná hala

Vstupná hala

Kuchyňa s obyvacou miestnosťou

Kuchyňa s obyvacou miestnosťou

 

Predstava, o tom ako bude  z holobytu byt, teda náš domov, je pre mnohých z nás nepredstaviteľná. Náš domov je prostredie kde sa cítime bezpečne, máme tu svoje zázemie, či miesto kde sa vieme schovať pred celým svetom. Hlavne sa cítime, že sme tu „Doma !“

Predstava o domove pre mnohých z nás, práve preto, začína často krát skicou, ktoré pre nás navrhnú odborníci.

 

Skica

Kuchyňa s obyvacou miestnosťou – návrh

 

Po odsúhlasení návrhov. Prichádza precízna práca stolárov. Ktorý nám svojou prácou tvoria jednotlivé kusy nabýtku, do nášich domovov.

 

vo výrobe

vo výrobe

 

Keď fotografie povedia viac ako slová. 

 

Pohľad do bytu

Pohľad do bytu

 

 

Detail na kuchyňu

Detail na kuchyňu

Detail na obyvaciu stenu

Detail na obyvaciu stenu

Vstavaná skriňa v spálni

Vstavaná skriňa v spálni

 

Detaily tvoria celok.

 

Výsuvná zásuvka

Výsuvná zásuvka

Kuchynsky dres

Kuchynsky drez

Detail na vstavanú skriňu

Detail na vstavanú skriňu

11206593_1638956412990266_8692949938125677693_o

Detail na stolík

 

Možností na vytvorenie našich domov, máme mnoho. Niektorí z nás si vytvoria domov sami, ďalší z nás, to zveria do rúk odborníkov. Či pri kúpe nehnuteľnosti www.bydos.firm.sk ,  pri zariaďovaní domácnosti www.symetric.skLED podsvietenia a svietidlá www.emitton.sk.

Súvisiace články