,,Dobrý deň, predávate byt? Kde sa nachádza? Chcem ho vidieť ešte dnes.“

Znie často telefonický rozhovor záujemcu o bývanie. Ukážka bývania končí skôr ako začne: ,,Ďakujeme, ozveme sa, dovidenia.“ sú neobľúbené slová vo svete predaja, ktoré nechce počuť žiaden predajca. Môžeme obviňovať jeden druhého, mať medzi sebou rozsiahle argumentácie. Alebo môžeme hľadať to, čo nás vo svete predaja nehnuteľností spája. Áno, spája. Záujemca chce lacno kúpiť, predajca chce draho predať, realitná kancelária mať províziu. Každý chce mať svoj zisk, je to prirodzené. Tak teda opačne: „Dobrý deň, predávate byt?“„Dobrý deň, predávame byt, viete prísť ku nám do kancelárie?“ Je jeden z pravdepodobných rozhovorov, ktorým pozývame záujemcov k nám do kancelárie. Otázka, ktorú je potrebné zodpovedať ako prvú:

Financovanie bývania: Nakoľko kúpu bývania je možné financovať viacerými spôsobmi. Ak nie je zodpovedaná daná otázka, je možné, že realitná kancelária bude ponúkať záujemcom nehnuteľnosti, ktoré im nebudú vyhovovať.Kupujúci má zmätok z ponúkaných možností a často sa dostáva pod tlak rozhodnutia o kúpe. Financovanie si zaobstaráva v poslednej chvíli, k dispozícii nemá všetky potrebné údaje a prichádza sklamanie: „ Banka mi povedala inú splátku, úrok, či výšku poskytnutého úveru.“ Predajca dostáva nesprávnych záujemcov, je nútený znižovať cenu nehnuteľnosti. Vzniká priestor na povestné: „Ďakujeme, ozveme sa, dovidenia.“ Plytvá sa časom.

Mesačná splátka úveru + mesačné náklady na bývanie = moje bývanie

Jeden z možných príkladov pri počítaní obstarávacích nákladov bývania.

 

Vyberanie nehnuteľnosti: 3 izbový byt na piatom poschodí, 2 izbový veľkometrážny na prízemí za skvelú cenu, novostavba rodinného domu v slepej uličke alebo stavebný pozemok pri rušnej ceste? Čo by mal vedieť záujemca zodpovedať? S ktorými otázkami sa obrátiť na realitnú kanceláriu? Otázky, samé otázky. Výber bývania je aj o zodpovedaní otázok záujemcom, realitnou kanceláriou a predajcom. Nasledujú pocity, často aj predstavivosť záujemcu. Budem vedieť uvariť svoje najlepšie jedlo práve v tejto kuchyni? Chcem tu mať rohovú vaňu? Francúzske okno prepojené s terasou? Nech sú otázky a odpovede akékoľvek, je ich vždy dobré zodpovedať v pokoji, pri dobrej káve alebo čaji.

 

Dom byt

Bývanie v dome či byte?

 

 

Služby týkajúce sa bývania: Záujemca chce najlepšiu ponuku, predávajúci najlepšieho záujemcu. Obaja chcú bezstarostný priebeh. Ak hypotéka, tak najlepšia. Právne služby čo najdostupnejšie.

 

 

 

IMG_8374

Centrála ByDoS, spol. s.r.o. – ByDoS Reality

 

Čo to teda robíme? Predávame, ponúkame, poskytujeme realitné a hypotekárne poradenstvo, máme advokáta. BLA BLA BLA. Príďte sa presvedčiť sami čo robíme, nájdete nás vo Vrábľoch na Levickej 598.

Súvisiace články